link map beeldbank link map beeldbank
Homepage Museum Hoeksche Waard Boeken MHW Zoekresultaat

Zoekresultaat:    1835-1840     

Aantal gevonden publicaties : 6   (uit: 3767)


Uitgebreid zoeken

Klik op publicatie voor vergroting en meer informatie

1. Inventarisnummer: S0228D
Titel: Brieven over den Vaderlandschen Akkerbouw geschreven aan een vriend in de stadt (overdruk)
Auteur: Koetsveld, C.E. van
Samenvatting: Overzicht in 12 hoofdstukken van activiteiten in de akkerbouw
 

2. Inventarisnummer: S0375D
Titel: Reglement van Policie, voor de Gemeente Numansdorp, gezegd De Buitensluis
Auteur:
Samenvatting: Reglement van policie in 15 hoofdstukken en 137 artikelen, voor de gemeente Numansdorp, gezegd de Buitensluis. 3x
 

3. Inventarisnummer: S0413D
Titel: Reglement van Policie voor de Gemeente Zuid-Beijerland, gezegd Den Hitsert
Auteur:
Samenvatting: Politiereglement in 15 hoofdstukken en 137 artikelen voor de gemeente Zuid-Beijerland.
 

4. Inventarisnummer: S1152D
Titel: Hoe Puttershoek door instelling van een schoolfonds aan een gemeentehuis kwam
Auteur: Onbekend
Samenvatting: Hoe Puttershoek door instelling van een schoolfonds aan een gemeentehuis kwam
 

5. Inventarisnummer: S1705D
Titel: Zuid-Beijerland (Beyerlanden)
Auteur:
Samenvatting: Historie van het vroegste begin van Zuid-Beijerland. Handgeschreven aantekeningen in een schrift door een anonieme schrijver.
 

6. Inventarisnummer: S2184D
Titel: Boek Der Publicatien, Rakende Alderhande Zaken Beginnende met den 1 Januarij 1798 (Heinenoord)
Auteur:
Samenvatting: Handgeschreven verzamelboek betreffende o.a. bekendmakingen door schout en schepenen, de armmeester, de kerkmeester, magistraat en kerkenraad, het gemeentebestuur, commissarissen uit het gemeentebestuur over diverse onderwerpen, o.a. wegens het doen van de Arme en Kerken Rekening, van het Ziddag houden, van de Zitplaatzen van Stoelen en Banken van den Kerk, wegens het Verhuuren van twee Partijen Land van den kerk, wegens Het besteden van Arme Kinderen, Keur wegens het Brandgereedschap met den Lijst van Oud Heijn. en 't Oost Somerland, wegens het Bezorgen van Lantaarns aan den Huurluijden door den Eijgenaars, wegens het Hakken van Bijten en Het Schrappen en Veegen van Schoorsteenen, Keur wegens het Tabak Roken.

Opgenomen zijn twee lijsten uit 1790 met huisnummers, namen van bewoners, het aantal lantaarns, brandemmers, haken met een ring erdoor en kluiven in Oud-Heinenoord en het Oost-Zomerland.

Ook opgenomen de tekst van huurcedullen (huurovereenkomsten) tussen verschillende verhuurders en huurders.

Al is op de kaft opgenomen dat het boek begint op 1 januari 1798, toch staan er inschrijvingen in uit het jaar 1744: waarschuwingen uit 1744 wegens het Uijtschouwen van de Vlasdammen en op het Inleggen van de Vlasdammen en vanaf 1784: bekendmakingen van openbare verkopingen.

De vermeldingen zijn niet chronologisch.
 

 

Uitgebreid zoeken

Laatste wijziging binnen getoonde publicaties: 21 november 2024

system dumpages